فونیکس تیگو ٧ پرو در بازار

دومین گل سرسبد محصولات فونیکس مدیران خودرو پس از تیگو 8 پرو، بدون تردید کراس اوور تیگو 7 پرو است. تیگو 7 پرو نسل دوم تیگو 7 به حساب می‌آید که در سال 1396 روانه بازار کشور شد و به عنوان یک کراس اوور چالاک و لوکس، به خوبی در بازار خودرو ایران جا بازکرد.

حالا با معرفی نسل جدید این دست از محصولات تحت عنوان برند فونیکس، با زبان طراحی کاملا جدید و طیف گسترده‌ای از امکانات ایمنی و رفاهی، تیگو 7 پرو بار دیگر با ارائه ارتقا چشمگیر در مقایسه با نسل پیشین خود، سری در میان سرهای بازار بلند کرده است.

تیگو 7 پرو

فونیکس تیگو 7 پرو در برابر رقبا

تیگو 7 پرو همانند گذشته در سگمنت کراس اوورهای لوکس بازار معرفی شده است، اما این بار حضور تیگو 8 پرو با آن سطح از امکانات و ویژگی‌های بی‌رقیب، سطح توقع مشتریان را از نسل دوم تیگو 7 به شدت بالا برده است. در نتیجه، تیگو 7 پرو با سبک طراحی کاملا متمایز داخلی و خارجی، و ویژگی‌های ایمنی و رفاهی نوین به بازار آمد تا با رقبای جدید سرشاخ شود.

در بازار کشور، در حال حاضر جدیدترین رقبای تیگو 7 پرو، لاماری ایما شرکت آرین پارس موتور و T5 شرکت خودروسازی فردا هستند که احتمالا از دیدگاه سطح لوکس‌گرایی، توان رقابت با تیگو 7 پرو را نداشته باشند.

تیگو 7 پرو

طراحی تیگو 7

با داشتن ابعاد خارجی به ترتیب برابر با 4500×1842×1746 میلی‌متر و سوار بر فاصله محورهای 2670 میلی‌متری، تیگو 7 پرو نه تنها فقط در طول، بلکه در فاصله محورها نیز رشد ابعادی قابل توجهی را شاهد بوده است. در نتیجه در نگاه اول، ابعاد کشیده‌تر تیگو 7 پرو در مقایسه با تیگو 7 نسل اول به خوبی مشهود است. این مهم نشان از داشتن فضای داخلی بزرگ‌تر و راحت‌تر دارد.

نمای جلو نسل جدید تیگو 7 در بیشترین حالت ممکن، به برادر بزرگ‌تر خود یعنی تیگو 8 پرو شباهت دارد چرا که هر دو خودرو از دیدگاه طراحی، بر اساس یک زبان مشترک قلم خورده‌اند.

در نتیجه در جلو تیگو 7 پرو هم شاهد استفاده از جلوپنجره بزرگ کهکشانی با چراغ‌های تمام LED باریک دارای طراحی خشن، و گوشه سپرهای مجهز به سیستم روشنایی در روز هستیم. اگرچه طراحی و گرافیک چراغ‌ها و زیرسپرها با تیگو 8 پرو کاملا متفاوت است، اما باز هم در نگاه اول ممکن است تیگو 7 پرو به سادگی با تیگو 8 پرو اشتباه گرفته شود.

دو فاکتور جزئی اما مهم در نمای جانبی

احتمال بروز خطا میان این دو مدل را کاهش می‌دهد. اول آنکه برش ستون C در تیگو 7 پرو به طور کلی با تیگو8 پرو متفاوت است. دوم استفاده گسترده‌تر تیگو 7 پرو از پلاستیک‌های تزئیناتی مشکی رنگ بر دامن خودرو است که در مقایسه با تیگو 8 پرو، به خوبی به چشم می‌آیند.

در عوض، در بخش انتهایی تیگو 7 پرو، شاهد به کارگیری چراغ‌های عقب تمام LED از نوع دارای گرافیک پیوسته هستیم که به هنگام روشن شدن، ظاهری شبیه به چراغ‌های عقب هیوندای آزرا گرنجور مدل 201 دارند. دتیگو 8 پرو در عوض از چراغ‌های عقب جداگانه با طراحی و گرافیک کاملا متمایز بهره می‌گیرد.

زیبایی موضوعی کاملا سلیقه‌ای است اما اگر رقبایی چون فردا T5 و لاماری ایما را از دیدگاه ظاهری مورد بررسی قرار دهیم، باید اعتراف کنیم که نمای خارجی تیگو 7 پرو مخصوصا در مقایسه با لاماری ایما، بسیار میانه‌رو و ساده است. ایما در بخش طراحی، تکلیف خود را با مفهوم Exoticness یا عجیب و غریب بودن به شکل واضحی مشخص کرده است.

از دیدگاه پیچیدگی و خاص گرایی طراحی، لاماری ایما جایی نزدیک به KMC K7 کرمان موتور و در بازار جهانی در جایگاهی شبیه به سیتروئن C4 کاکتوس یا حتی نیسان جوک قرار می‌گیرد. لاماری ایما نه برای زیبایی بلکه برای متمایز و خاص بودن تلاش و این موضوع ظاهر خارجی آن را در مقابل تیگو 7 پرو و در سوی دیگر ترازو قرار می‌دهد.

در عوض T5 تلاش بسیاری کرده است که ضمن زیبا بودن، خاص هم باشد. اما در این مسیر در بخش حیاتی با نام تناسبات هندسی، T5 به سختی به مشکل بر می‌خورد. هر سبک طراحی در نوع خود می‌تواند جذاب، زیبا و منحصر به فرد باشد، اما آنچه در نمای خارجی فردا T5 چشمان بیننده را آزار می‌دهد، عدم رعایت تناسبات ساده هندسی نظیر تناسب میان طول، عرض و ارتفاع خودرو یا تناسب میان ابعاد ریم و تایر در مقایسه با جثه خودرو در نمای جانبی است. جدا از مشکلات بیان شده، اگر هنوز در نمای خارجی T5 آن زیبایی که باید را نمی‌توانید ببینید، مشکل از شما نیست.

تیگو 7 پرو در نمای داخلی متناسب با سبک طراحی تیگو 8 پرو، از چند المان حیاتی و متمایز کننده بهره می‌گیرد. سادگی و مینیمال گرایی بدون تردید دو فاکتور اصلی طراحی نمای داخلی تیگو 7 پرو است. داشبرد قلم خورده با خطوط افقی، حذف بیش از 90 درصد کلیدها و ادوات کنترلی، استفاده از پنل لمسی سیستم تهویه مطبوع، به کارگیری تریم تزئیناتی مشکی پیانویی، استفاده از نمایشگر 10.25 اینچی لمسی سیستم مولتی مدیا و نشانگر 7.0 اینچی تمام دیجیتال ادوات پشت فرمان، همگی به رعایت اصول طراحی از سوی فونیکس برای ارائه یک فضای ارام بخش و ساده اما مدرن اشاره دارد.

ناگفته نماند که در این نما، استفاده از سیستم روشنایی انتزاعی داخل کابین در کنار تریم دو رنگ نمای داخلی، از بزرگ‌ترین نقات قوت تیگو 7 پرو است که ضمن رعایت توازن میان حجم رنگ‌های ترکیب شده (قرمز/مشکی)، در نسل پیشین هم از بزرگ‌ترین نقاط قوت فروش تیگو 7 بوده است. از دیدگاه فضای داخلی، لاماری ایما با وجود عدم استفاده از تریم داخلی دو رنگ، به واقع نشان دهنده سبک جدید طراحی مدرن روز و هم دوره با تیگو 7 پرو است و همانند این خودرو نیز از المان مینیمالیستی بهره می‌گیرد. اما فردا T5 به خوبی ساختار طراحی قدیمی نمای داخلی خود را نشان می‌دهد و با وجود این که به تریم دو رنگ داخلی مجهز است، همچنان از زبان طراحی نسبتا قدیمی‌تر بهره می‌گیرد که گویی به پنج سال پیش تعلق دارد یا به عبارت ساده‌تر، مدرن نیست.

تیگو 7 پرو با به کار گیری پنل کنترل 8 اینچی لمسی سیستم تهویه مطبوع، تنها تعداد کلید‌های کنترلی اندکی را بر لبه داشبرد باقی گذاشت، چرا که بیشتر ادوات کنترلی حالا در سیستم مولتی مدیا و پنل لمسی سیستم تهویه مطبوع نهفته است.

این تغییرات باعث شد تا طراحی داشبرد ساختاری خطی‌تر و ساده‌تر به خود بگیرد. تریم تزئیناتی چرم زرشکی در کنار تریم‌های آلومینیومی و دوخت بخیه قرمز روکش چرمی صندلی‌ها نیز همگی در تناسب کامل حجمی و هندسی به اجرا در آمد که از خستگی چشمان سرنشینان در دراز مدت جلوگیری می‌کند. بارز‌ترین المان زیباساز نمای داخلی تیگو 7 پرو، بدون تردید رعایت تناسبات هندسی و حجمی میان تریم‌ها و سبک طراحی آن‌ها است.

تیگو 7 پرو

فضای صندوق با حجم استاندارد 414 لیتر با قابلیت افزایش به 1100 لیتر (با خوابیدن ردیف دوم صندلی‌ها)، در مقایسه با نسل پیشین بدون تغییر مانده است. این در حالی است که ابعاد بیرونی تیگو 7 پرو بزرگ‌تر از نسل قبل است. این مهم در فضای راحت‌تر، بزرگ‌تر و جادارتر داخل اتاق، بخصوص برای سرنشینان ردیف دوم نمود پیدا می‌کند که از مهم‌ترین ارتقا فنی انجام گرفته بر تیگو 7 جدید است.

تیگو 7 پرو نسل جدید حالا با برخی از ویژگی‌های نوین به بازار کشور عرضه شده است که مهم‌ترین آن‌ها شامل ورود و استارت بدون کلید، دوربین 360 درجه چشم عقاب (سیستم AVM)، سنسورهای پارک جلو و عقب، سقف پانوراما، ترمز پارک برقی با قابلیت اتوهولد، سنسور نور و باران (روشنایی و برف پاک‌کن اتوماتیک)، کنترل حرکت در سرازیری (HDC)، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه با دریچه مجزا برای سرنشینان عقب، شارژر بی‌سیم تلفن هوشمند همراه، بازو بسته شدن هوشمند در پنجم، چراغ بدرقه و خوش آمدگویی، فرمان برقی حساس به سرعت، قابلیت انتخاب حالات رانندگی، سیستم نظارت بر فشار باد تایرها (TPMS)، صندلی‌های جلو با تنظیم برقی مجهز به گرم‌کن، کیسه هوا جلو، جانبی و پرده‌ای و ریم‌های اسپرت آلیاژی 18 اینچ می‌شود. از این رو این خودرو در مقایسه با رقبای امروزی بازار کشور در جایگاه برابر یا حتی برتری قرار می‌گیرد.

تقابل مجموعه فنی

تیگو 7 پرو نیز همانند نسل پیشین و تیگو 8 پرو، بر پلتفرم T1X سوار است که از پوسته‌ای کاملا نوین در فضای خارجی خود بهره گرفته است. به عبارت بهتر، طراحی و ابعاد جدید نسل دوم تیگو 7، به بیننده اجازه نمی‌دهد که پلتفرم آن را با نسل قبلی یکسان بداند. اما تغییر و تمایز تنها محدود به ظاهر و آپشن‌های این خودرو نمی‌شود. در حقیقت بزرگ‌ترین تغییرات اعمال شده بر تیگو 7 پرو، در بخش فنی آن اجام گرفته است.

نسل اول تیگو 7 با پیشرانه 1.5 لیتری چهار سیلندر توربو و گیربکس شش سرعت دو کلاچ خشک روانه بازار کشور شد که بلافاصله آن را به عنوان خودرویی چالاک و تیز و بز در بازار کشور شناساند. به عبارت دیگر، زمانی که تیگو 7 نسل اول در بازار ایران تزریق شد، تقریبا هیچ خودرو هم رده دیگری وجود نداشت که با این خودرو رو در رو شود. اما این ساختار بدون ایراد نیز نبود.

ساختار گیربکس‌های دو کلاچ خشک، در برابر لانچ‌های پیاپی، تعویض متعدد دنده و تعلل در وضعیت نیم کلاچ بخصوص در سربالایی، به شدت مستعد داغ‌ کردن و کاهش بازده فنی هستند. از این رو شکایاتی مبنی بر عدم بازدهی مناسب گیربکس دو کلاچ خشک نسل اول تیگو 7 مطرح بود که نه تنها یک ایراد فنی به حساب نمی‌آمد، بلکه خودروهای بسیار گران قیمت‌تر دیگری نظیر خانواده آلفا رومئو (4C، میتو و جولیتا) نیز در بازار ایران با گیربکس مشابهی عرضه شده و همگی از همین مساله مستثنی نبودند.

تیگو 7 پرو

حقیقت آن است که گیربکس‌های دو کلاچ خشک در برابر رفتارهای رانندگی حساسیت‌های بیشتری به همراه دارند و نه تنها استفاده صحیح از آن‌ها نیاز به مهارت بیشتر راننده دارد، بلکه حجم ترافیک و موقعیت جغرافیایی جاده‌های شهری (نظیر شیب خیابان‌ها) نیز بر شیوه عملکرد آن‌ها تاثیر بسزایی دارد. به همین دلیل مدیران خودرو در پرچمدار محصولات فونیکس یعنی مدل تیگو 8 پرو، از گیربکس دو کلاچ تر (روغنی) بهره گرفت.

در نتیجه ساختار فنی تیگو 7 پرو به طور کلی مورد بازنگری و تغییر قرار گرفت. با وجود بهره گیری از همان پیشرانه 1.5 لیتری چهار سیلندر توربو، این پیشرانه با تنظیمات متفاوت مواجه و با افزایش توان و گشتاور همراه شد.

پیشرانه به کار رفته در تیگو 7 پرو حالا دارای استاندارد آلایندگی یورو 6، برابر با 157 اسب بخار و 230 نیوتون.متر گشتاور تولید می‌کند که حدود 10 اسب بخار قدرت بیشتر و 20 نیوتون.متر گشتاور بالاتر را به نمایش می‌گذارد. انتقال نیرو به محور جلو نیز بر عهده گیربکس 9 سرعت ضریب متغیر (9CVT) جدید گذاشته شده است که در سایر محصولات مدیران خودرو نظیر آریزو 5 توربو و X22 پرو نیز به کار گرفته شد.

این گیربکس نسل پیشرفته‌تر گیربکس 7CVT قدیمی است که حالا از برنامه ریزی جدید و دو ضریب دنده از پیش تعیین شده بیشتر بهره می‌گیرد تا هماهنگی بیشتری با پیشرانه قوی‌تر و جدید‌تر تیگو 7 پرو داشته باشد. نتیجه آن که نه تنها دیگر خبری از داغ کردن احتمالی گیربکس نیست، بلکه مصرف سوخت متوسط متوسط این خودرو با وزن 1.4 تنی، در حدود 8.5 لیتر در هر 100 کیلومتر است.

البته تیگو 7 پرو در بازار جهانی با آپشن دیگر پیشرانه 1.6 لیتری تزریق مستقیم توربو و گیربکس دو کلاچ تر، یعنی دقیقا سیستم انتقال نیرو ارائه شده بر تیگو 8 پرو نیز عرضه می‌شود. اما ارائه این سیستم انتقال نیرو به مراتب قدرتمندتر و گران قیمت‌تر، در بازه قیمت نهایی تیگو 7 پرو توجیح منطقی به همراه نداشت.

از دیدگاه اعداد و ارقام خروجی، تیگو 7 پرو شباهت بسیار زیادی با فردا T5 دارد، با این تفاوت که T5 از گیربکس اتوماتیک شش سرعت معمولی بهره می‌گیرد. در مقابل لاماری ایما با تجهیز به پیشرانه تزریق مستقیم توربو 1.5 لیتری، نه تنها به میزان قابل توجهی قوی‌تر است، بلکه از گیربکس دو کلاچ هفت سرعت تر نیز بهره می‌برد. از این رو باید لاماری را در بخش سیستم انتقال نیرو برتر از تیگو 7 پرو دانست. اما در عین حال باید اعتراف کرد که پیشرانه‌های تزریق مستقیم سوخت (GDI) در بازار کشور کاملا نو و تازه وارد به حساب می‌آیند و به ذات با برخی حساسیت‌های فنی (مخصوصا در مواجهه با بنزین نامرغوب) همراه هستند که رسیدگی به آن‌ها را با وسواس بیشتر همراه می‌کند.

تیگو 7 پرو

سخن نهایی

تیگو 7 پرو به عنوان قائم مقام تیگو 8 پرو در بازار کراس اوورهای لوکس بازار کشور ایفای نقش می‌کند. ینی این خودرو در بازه قیمتی رقابت می‌کند که بازار کشور رقیب‌های قابل توجهی برای آن دارد. در نتیجه تیگو 7 پرو همانند تیگو 8 پرو از نظر رقابتی در این سگمنت، امن و بی‌همتا نیست.

از این رو فاکتورهایی چون سابقه درخشان برند در بازار کشور، سهم بازار قابل توجه، فراگیری شعبات خدمات پس از فروش، بازار دست دوم قابل قبول و شیوه تامین خدمات است که تا حدود زیادی مشتری را به سمت فونیکس تیگو 7 پرو سوق می‌دهد. در غیر این صورت از دیدگاه عملکرد یا لوکس گرایی، شاید هنوز بتوان گزینه‌هایی برتر از تیگو 7 پرو در بازار کشور یافت. مهم ارائه مجموعه‌ای از ویژگی‌های کاربردی در قالب یک پکیج واحد است که تیگو 7 پرو بهتر از هر رقیب دیگری آن را در اختیار مشتری قرار می‌دهد.

چرا مدیران خودرو کد ۷۷۷؟

آیا تا بحال فکر کرده اید یک نمایندگی فروش خودرو به چه شکل می تواند تمام نیاز های مشتریان را برآورده سازد؟ و یا چه نکاتی برای یک مشتری حائز اهمیت است که آن نمایندگی را ملاک انتخاب خود قرار دهد؟ حال که ثبت نام اینترنتی از سراسر کشور در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو انجام می شود، به چه شکل می توان نماینده ای مطمئن را برای همراهی انتخاب کرد؟ مسلما پاسخ به این سوال ها میتواند خیال خریدار را از وجود هر گونه نگرانی آسوده خاطر بکند.

امروزه تمامی تلاش های نمایندگان فروش خودرو معطوف به جلب رضایت مشتریان خود می باشد. فرآیندی که با اولین تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری مشتری شروع شده و به تحویل خودرو ختم می شود. مسلما در جای جای این مسیر مشتری به دنبال دریافت یک خدمت متمایز است. خدمتی که در جای دیگر نمی تواند کسب کند و دلیل انتخاب خود می داند.


تمامی افرادی که در چند سال اخیر قصد خرید یکی از محصولات مدیران خودرو از جمله: ام وی ام، چری و یا فونیکس را داشته اند حداقل یکبار اسم مدیران خودرو کد ۷۷۷ به گوششان خورده است. حال چرا مدیران خودرو کد ۷۷۷؟
نمایندگی مجاز فروش کد ۷۷۷ مدیران خودرو در سال اخیر توانسته است با ارائه خدمات متمایز و توجه حداکثری به نیاز مشتری رتبه یک فروش محصولات مدیران خودرو را در کشور کسب کند. این در حالی است که این رتبه در بازار رقابتی و با اختلافی باور نکردنی از سایر نمایندگان به دست آمده است. گستردگی جغرافیایی کد ۷۷۷ در شهر تهران و کرج با چهار شعبه فعال و اداره تحویل اختصاصی کمک شایانی در تحقق این امر داشته است. اداره تحویل اختصاصی که خدمات منحصر بفردی را برای مشتریان ارائه می کند. کارواش تخصصی نانو تمامی خودروها، پر کردن رایگان باک بنزین برای رفاه حال مشتریان، بررسی موارد فنی و برقی خودرو و چک کردن لاستیک ها و در نهایت فرآیند تحویل ناب به همه مشتریان به صورت ویژه با تقدیم گل و هدیه ويژه به رسم یادبود و اسنپ رایگان برای رفت و آمد مشتریان در صورت درخواست آنها. همچنین در خرید های نقدی، مشتریان در صورت تمایل از سرویس تحویل در درب منزل نیز می توانند استفاده نمایند.


همچنین مدیران خودرو کد ۷۷۷ خدمات ثبت نام غیر حضوری را به تمامی عزیزان در سراسر کشور برای سهولت در ثبت نام خودرو ارائه میکند که در نهایت پس از نهایی شدن خرید خودروی آنها به صورت کاملا رایگان به محل سکونت ارسال می شود.
یکی دیگر از خدماتی که مدیران خودرو کد ۷۷۷ برای تمام مشتریان خود فراهم نموده است امکان تست تمامی خودروها هم در محل شعب در شهر تهران و کرج و هم در پیست اختصاصی ۷۷۷ در تهران می باشد. مشتریان می توانند با هماهنگی قبلی زمان تست درایو را رزرو کرده و به همراه خانواده تجربه شیرین و جذاب تست خودروهای جدید را در فضایی امن و در کنار مشاوران ۷۷۷ داشته باشند.


تعهد، ارائه خدمت متمایز، همراهی و پشتیبانی از مشتری افتخار این مجموعه بوده و به لطف وجود مرکز تماس اختصاصی ۷۷۷، تمامی خدمات در راستای تکریم مشتری و وفادارسازی آن ها به بهترین نحو ممکن انجام می شود. وجود تیم فروش با تجربه، آموزش دیده و با دانش روز همواره می تواند خیال تمامی خریداران را برای شروع یک همراهی چند ساله مطمئن سازد. مشتریان می توانید در هر زمان و هر مکان به صورت تلفنی و یا حضوری از راهنمایی ها و مشاوره های تخصصی کارشناسان ۷۷۷ بهره مند شوند تا بهترین تصمیم را برای خرید خودروی خود داشته باشند .

مدیران خودرو ۷۷۷ آماده ارائه خدمت به تمام مشتریان در سراسر کشور بوده و این اولویت را سر لوحه خود قرار داده است که مشتری سزاوار دریافت خدمتی متمایز و با کیفیت می باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر با ما می توانید به نشانی آدرس اینترنتی www.mvmchery.com و یا صفحه اینستاگرام @mvmchery777 در ارتباط باشید. کارشناسان ما به صورت شبانه روزی آماده پاسخ گویی به سوالات شما خواهند بود.

Tiggo8Pro-04-2

فونیکس تیگو 8 پرو در بازار

شرکت مدیران خودرو اخیرا با معرفی برند جدید فونیکس (Fownix)، پرده از یکی از لوکس‌ترین برندهای چینی بازار ایران برداشت. این برند فعالیت خود در ایران را با سه محصول آریزو 6 پرو، تیگو 7 پرو و گل سرسبد آن‌ها، تیگو 8 پرو آغاز می‌کند تا استانداردهای جدیدی را در بازار مونتاژی‌های لوکس کشور بنا نهد. در این میان، تیگو 8 پرو را باید یکی از منحصر به فردترین و مدرن ترین خودروهای چینی بازار ایران دانست که از دیدگاه طراحی، سطح آپشن‌های رفاهی و ایمنی، در نوع خود منحصر به فرد و در بازار رقبای هم‌وطن فعلی خود در کشور، بدون رقیب است.

Tiggo8Pro-01-2

فونیکس تیگو 8 پرو در برابر رقبا

تیگو 8 پرو در سگمنت کراس اوورهای لوکس به بازار کشور معرفی شده است. سطح امکانات فنی و رفاهی این خودرو باعث می‌شود نتوان هر رقیبی را در مقابل آن نشاند. در غیاب رقبای چینی درخور، تنها می‌توان به گزینه‌های دست دوم اروپایی، کره‌ای و ژاپنی نظیر رنو کولیوس نسل دوم، هیوندای سانتافه، کیا سورنتو، میتسوبیشی اوتلندر و نیسان اکس‌تریل اشاره کرد.

فیدلیتی بهمن موتور به عنوان تنها رقیب احتمالی، نه تنها از پیشرانه مشترک با محصولات قدیمی‌تر چری بهره می‌گیرد، بلکه پلتفرم آن با نسل اول تیگو 8 نیز مشترک است. در نتیجه از دیدگاه فنی تا حدودی با تیگو 8 یکسان است. در ایران اما، این خودرو قرار است در مواجهه با تیگو 8 پرو قرار بگیرد. خودرویی که از هر نظر با فیدلیتی متفاوت و از هر زاویه برتر است.

رقبای اروپایی، کره‌ای و ژاپنی تیگو 8 پرو در ایران همگی از برندهای اقتصادی هستند که واردات آن‌ها پس از وضع قانون منع واردات خودرو، با توقف مواجه شد و جدیدترین نسخه موجود آن‌ها در بهترین حالت نسخه دست دوم مدل 2018 است. این رقبا تنها از دیدگاه قیمت در بازار دست دوم با تیگو 8 پرو رو به رو می‌شوند. این در حالی است که از دیدگاه تکنولوژی فنی و آپشنی، هیچ یک توان رقابت با آن را نخواهند داشت.

asa

طراحی

سبک طراحی محصولات خانواده فونیکس به طور کلی دستخوش تغییر شده است. تیگو 8 پرو در نمای خارجی با داشتن ابعادی برابر با 4722×1860×1745 میلی‌متر و فاصله محورهای 2710 میلی‌متری، از نظر ابعادی در کلاس کراس اوورهای سایز متوسط و نزدیک به رقبای دیگر خود در این مقایسه قرار می‌گیرد. از دیدگاه زبان طراحی، خانواده فونیکس با سیاستی کاملا نوین به بازار آمده است. تیگو 8 پرو دیگر همانند خانواده قدیمی نظیر تیگو 7 نسل پیشین از المان‌های پیچیده و متمایز در طراحی خود بهره نمی‌برد، بلکه در عوض سادگی و میانه‌روی از مهم‌ترین عناصر سبک طراحی تیگو 8 پرو جدید است.

سیاست و علم طراحی خودرو عنوان می‌کند که طراحی ساده، سنگین و شکیل، رابطه مستقیمی با حس و میزان لوکس‌گرایی خودرو دارد. این دقیقا همان رویه‌ای است که جنسیس در نسل سوم G90 مدل 2022 پیش گرفت و از این نظر با ب‌ام‌و سری 7 و کلاس S مرسدس بنز نیز مشترک است. تیگو 8 پرو نیز با طراحی ساده‌تر خود، جلوه‌ای لوکس‌تر و سنگین‌تر دارد. جلوپنجره خودرو از نوع توری مشبک به نوع کرومی الماسی یا کهکشانی تغییر شکل داده است. چراغ‌های تمام LED جلو، به زیبایی با خط شانه خودرو ادغام شده و زیرسپر خودرو شامل دو شکاف بزرگ مثلث مانند با زاویه‌های تند و شکسته است که تناسب میان لوکس‌گرایی و اسپرت‌گرایی نمای ظاهری این کراس اوور سایز متوسط را حفظ می‌کند.

Tiggo8Pro-02-2

گلگیرهای خودرو در نمای جانبی برجستگی جزئی به همراه دارند تا رینگ های 18 اینچی اسپرت با تایرهای 55/235 را در دل خود جای دهند. برش شیشه‌های جانبی نیز شباهت‌هایی با هیوندای سانتافه گرند دارد. چراغ‌های عقب با طراحی کاملا جدا از هم، ظاهری بسیار ساده دارند اما تماما با چراغ‌های LED در طراحی گرافیکی سه بعدی قلم خورده‌اند. سراگزوز‌های دوبل کرومی خودرو نیز حالا داخل سپر قرار دارند و بخشی از نمای عقبی تیگو 8 پرو را تشکیل می‌دهند.

Tiggo8Pro-15-2

از نظر سبک طراحی، شاید در میان رقبا تنها رنو کولیوس نسل دوم باشد که با زبان طراحی نسبتا نوین‌تر و به روزتر خود می‌تواند شانه به شانه تیگو 8 حرکت کند. این مهم به این معنا نیست که سانتافه، سورنتو یا کولیوس خودروهای زشتی هستند، بلکه منظور آن است که این خودروها پس از گذر این مدت زمان نیازمند ارائه فیس لیفت یا نسل جدید بودند که متاسفانه به دلیل وجود قانون منع واردات خودرو، از ارائه نمونه به روز‌تر در بازار ایران بازمانده‌اند.

اگر نمای خارجی تیگو 8 پرو همچون سری 7 جدید ب‌ام‌و، برای شما بیش از اندازه میانه‌رو و ساده جلوه‌ می‌کند، پس بهتر است قدم به فضای داخلی این خودرو بگذارید تا کمی از تمایز‌های حاصل از پیدایش برند فونیکس را شاهد باشید. تیگو 8 پرو، گل سرسبد و پرچم‌دار لوکس برند فونیکس در بازار ایران است. تکنولوژی روز، کیفیت و تمایز طراحی از بارز‌ترین نقاط قوت طراحی نمای داخلی این کراس اوور به حساب می‌آید. در نتیجه فضای داخلی به سادگی می‌تواند نظر مشتریان امروزی این بازه قیمت بازار را تغییر دهد.

نمای داخل تیگو 8 پرو 1

با باز کردن در خودرو، رکاب‌های برقی اتوماتیک باز شده و سهولت سواری و پیاده شدن را برای سرنشینان به ارمغان می‌آورند. نمای داخلی با غربیلک فرمان چند کاربری با برش D شکل، دارای طراحی جدید و متمایز و در پشت آن، دو نمایشگر LCD بزرگ 12.3 اینچی متصل به یکدیگر (در مجموع 24.6 اینچ)، احتمالا مهم‌ترین بخش داشبورد را تشکیل می‌دهند. ترکیب این دو نمایشگر با یکدیگر و به شیوه پیوسته را شاید اولین بار در محصولات رده بالا برند اشتوتگارتی مرسدس بنز شاهد بودیم. این دو نمایشگر یکی مربوط به مجموعه‌ نشانگرهای تنظیم پذیر تمام دیجیتال اطلاعات حیاتی پشت فرمان و دیگری مربوط به سیستم مولتی مدیا خودرو است.

مانیتور تیگو 8 پرو

تجمع نمایشگرهای دیجیتال البته به همین‌جا ختم نمی‌شود. درست در محل اتصال داشبورد به کنسول میانی، نمایشگر لمسی 8.0 اینچی دیگری قرار دارد که تمامی مجموعه ادوات کنترلی مربوط به سیستم تهویه مطبوع، گرم‌کن و سرد‌کن صندلی‌ها را در خود جای داده است. این مهم باعث شده است تا با حذف کلید‌های کنترلی مربوط به این ویژگی‌ها، نمای کلی داشبورد همانند سبک طراحی نمای‌ خارجی بسیار ساده و شیک جلوه کند. از آن گذشته دریچه‌های خروجی سیستم تهویه مطبوع نیز در تریم عرضی نقره‌ای مات داشبورد (همانند آریزو 6 و 6 پرو) مخفی شده است. باقی داستان ترکیب زیبای تریم چرمی مارون رنگ داشبورد، رودری‌ها و صندلی‌ها است که با زیبایی با اندک تریم آلومینیومی مات و پوشش مشکی پیانویی کامل شده است. در قیاس با سایر رقبای این خودرو در بازار ایران، نمای داخلی تیگو 8 پرو همانند یک سفینه فضایی به نظر می‌آید. حتی کولیوس نیز با داشتن طراحی مینیمال و صفحه نمایش نسبتا بزرگ لمسی با سیستم نورپردازی انتزاعی نیز قادر به رقابت با باطن لوکس و بسیار پیشرفته تیگو 8 پرو نیست. این کراس اوور ثابت کرده است که در رقابت با برترین‌های جهان، حالا حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

تهویه مطبوع تیگو 8 پرو

تیگو 8 پرو از جمله محدود کراس اوورهای هفت نفره بازار کشور است که ویژگی کاربری مناسبی برای خانواده‌های پرجمعیت در سفرهای بین شهری از خود به نمایش می‌گذارد. با مدنظر قرار دادن تعلق این کراس اوور به خانواده شاسی بلندهای سایز متوسط، شاید نتوان انتظار چندانی از حجم و فضای نشیمن ردیف سوم آن داشت اما باید به خاطر داشته باشید که بسیاری از شاسی بلندهای فول سایز نیز در بخش نشیمن ردیف سوم، همچنان ضعیف عمل می‌کنند. با این وجود این فضا به سادگی برای نوجوانان و افراد دارای قد متوسط کافی و جادار خواهد بود و قابلیت درخور توجهی به حساب می‌آید.

فضای محفظه بار استاندارد (به هنگام خوابیدن ردیف سوم صندلی‌ها) در تیگو 8 پرو برابر با 1179 لیتر حجم دارد که در صورت خوابیدن ردیف دوم صندلی‌ها، این رقم تا 2100 لیتر قابل افزایش است. این فضای استاندارد در سورنتو و سانتافه به ترتیب برابر 1098 و 1158 لیتر و در اوتلندر و کولیوس به ترتیب برابر با 968 و 565 لیتر است. از این رو تیگو 8 پرو را باید از دیدگاه مقایسه حجم استاندار فضای بار، در بالاترین رده رقابت با رقبا قرار داد.

تهویه تیگو 8 پرو 2

اما بزرگ‌ترین و خاص‌ترین قابلیت تیگو 8 پرو در نمای داخلی، به کارگیری مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و امکانات رفاهی و ایمنی است که در نوع خود پیشرو و در بازار ایران منحصر به فرد است. طیف کامل سیستم کنترل پایداری، کیسه‌هوای سرنشینان جلو، کیسه هوای پرده‌ای و جانبی و کیسه هوا زانو، رادار تصادف از عقب و جلو، قابلیت فرمان‌پذیری صوتی سیستم مولتی مدیا، سیستم دوربین 360 درجه چشم عقاب (AVM)، سیستم نظارت بر فشار باد تایرها (TPMS)، سنسور پارک، سیستم نظارت بر نقاط کور، سنسور نور و سنسور باران (روشنایی و برف پاک‌کن اتوماتیک)، سیستم نور بالا اتوماتیک، تنظیم برقی صندلی راننده و سرنشین به همراه مموری، سیستم کروز کنترل هوشمند، سیستم کنترل حرکت خودرو مابین خطوط، رادار تغییر لاین، سیستم کمک حرکت در ترافیک، ترمز پارک برقی، اتوهولد، گرم‌کن و سردکن صندلی های جلو، سانروف بزرگ برقی، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک چهارگانه دیجیتال با پنل کنترلی مجزا برای ردیف دوم و خروجی انحصاری برای ردیف سوم، اهرم دنده الکترونیکی با پدال‌های تعویض دنده به صورت ترونیک در پشت غربیلک فرمان، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم روشنایی انتزاعی داخل کابین، روکش چرم صندلی‌ها، رودری‌ها و داشبورد با دوخت بخیه لوکس، سیستم روشنایی تمام LED با قابلیت پرتاب نور با شدت 2.7 برابر بیشتر از سیستم روشنایی سنتی هالوژن، سیستم کمکی فرمان برقی حساس به سرعت، سیستم شارژر بی‌سیم و کول‌باکس با حداقل دمای 16 درجه سانتی گراد از مهم‌ترین ویژگی‌های رفاهی و ایمنی است که در تیگو 8 پرو به مشتریان عرضه می‌‌شود. بسیاری از ویژگی‌های مطرح شده در هیچ یک از رقبای دست دوم وارداتی نسبتا قدیمی تیگو 8 پرو در بازار ایران یافت نمی‌شود.

ایربگ تیگو 8 پرو
کیسه هوای تیگو 8 پرو
رادار نقطه کور تیگو 8 پرو
رادار نقطه کور تیگو 8 پرو
سیستم هشدار برخورد از جلو تیگو 8 پرو
سیستم هشدار برخورد از جلو تیگو 8 پرو
سیستم هشدار ترافیک جانبی
سیستم هشدار ترافیک جانبی
کروز کنترل تطبیقی تیگو 8 پرو
کروز کنترل تطبیقی تیگو 8 پرو
کنترل هوشمند نور بالا تیگو 8 پرو
کنترل هوشمند نور بالا تیگو 8 پرو

تقابل مجموعه فنی

تیگو 8 پرو بر پلتفرم T1X چری (مشترک با تیگو 7 نسل اول) بنا شده است اما حالا به سیستم انتقال نیرو جدیدی مجهز است که نه تنها از سیستم پرخوران توربوشارژر بهره می‌گیرد، بلکه سیستم پاشش سوخت آن از نوع پیشرفته و فشار بالا تزریق مستقیم است. در نتیجه این واحد چهار سیلندر 1.6 لیتری جدید با کد شناسایی 290T-GDI شناخته می‌شود و به همین دلیل حروف T-GDI بر دو گلگیر جلو آن نقش بسته است.

این پیشرانه کوچک اندام حالا می‌تواند قدرتی برابر با 197 اسب بخار در دور 5500 و گشتاور 290 نیوتون.متر از دور 2000 تولید کند که در اختیار گیربکس اتوماتیک دو کلاچ هفت سرعت (7DCT) و سپس محور جلو خودرو قرار می‌گیرد. این گیربکس جدید برخلاف نسخه هفت سرعت دو کلاچ به کار رفته در تیگو 7، این بار از نوع تر (دو کلاچ روغنی) است که مشکلات مربوط به داغ کردن صفحات کلاچ و ضعف عملکرد خودرو در ترافیک‌های طولانی، شیب‌های تند و تیز یا رانندگی‌ها پرشتاب را از بین می‌برد و همچنین دوام و طول عمر بسیار بیشتری به همراه دارد. تنها مشکلی که متوجه سیستم انتقال نیرو تیگو 8 پرو است، عدم عرضه آن با سیستم انتقال نیرو چهار چرخ متحرک (AWD) است. این خلا تنها نقطه ضعف این کراس اوور پرتوان در برابر رقبای دست دوم وارداتی آن است که همگی با سیستم انتقال نیرو دو دیفرانسیل (AWD) به بازار عرضه شدند.

پیشرانه تیگو 8 پرو
پیشرانه تیگو 8 پرو

با این حال، این پیشرانه پیشرفته و پرتوان دارای استاندارد آلایندگی یورو 6 است و با وجود وزن 1541 کیلوگرمی این کراس اوور، می‌تواند در زمان قابل احترام 8.9 ثانیه به تندی 100 کیلومتر بر ساعت و سپس حداکثر سرعت 185 کیلومتر بر ساعت دست یابد، در حالی که مصرف سوخت متوسط آن تنها برابر با رقم خیره کننده 6.8 لیتر است.

رقبای تیگو 8 پرو همگی با پیشرانه‌های حجیم‌تر 2.4 و 2.5 لیتری روانه بازار شدند. هرچند سیستم پاشش سوخت تزریق مستقیم (GDI) بر دو رقیب کره‌ای (سانتافه و سورنتو) نیز عرضه شد، اما همه رقبا از پیشرانه‌های تنفس طبیعی بهره می‌گیرند و فاقد سیستم پرخوران توربو هستند. در نتیجه قدرتمندترین رقیب تیگو 8 پرو، دو برادر کره‌ای با پیشرانه 2.4 لیتری GDI، با توان 188 اسب بخار و گشتاور 245 نیوتون.متر هستند. سیستم انتقال نیرو در اوتلندر و کولیوس از نوع ضریب متغیر اتوماتیک (CVT) و در سورنتو و سانتافه از نوع اتوماتیک شش سرعت است که هیچ‌ یک بر گیربکس تیگو 8 پرو برتری محسوسی ندارند.

با وجود تجهیز این چهار رقیب به سیستم انتقال نیرو دو دیفرانسیل، بهترین شتاب اولیه در میان رقبا در اختیار کولئوس با رقم 9.8 ثانیه است که در حدود یک ثاینه کندتر از تیگو 8 پرو عمل می‌کند. دلیل این کمبود در پیشرانه ضعیف‌تر و اندک وزن بیشتری است که به دلیل استفاده از سیستم انتقال نیرو دو دیفرانسیل حاصل شده است. اگرچه سیستم انتقال نیرو دو دیفرانسیل دائمی/هوشمند (AWD) در این خودروها با پایداری و کشش بهتر در مسیرهای لغزنده همراه است، اما هیچ یک از خودروهای مورد بررسی این مقاله ویژه مسیرهای آفرود و بیراهه طراحی و تولید نشده‌اند. از این رو در استفاده خانوادگی شهری و بین شهری، به سادگی می‌توان از خلا سیستم انتقال نیرو دو دیفرانسیل در تیگو 8 پرو چشم پوشی کرد.

رقابت با دست دومی‌ها

تیگو 8 پرو در مقایسه با محصولات چینی بازار کشور قیمت نسبتا تند و تیزی دارد که باعث می‌شود با بهترین کراس اوورهای وارداتی بازار کشور سرشاخ شود. اما باید در نظر داشت که ارزش دریافتی این خودرو در مقابل مبلغ پرداختی آن، بسیار بالا است. محبوب‌ترین رقبای تیگو 8 پرو در بازار ایران سانتافه و کولئوس است. سورنتو و اوتلندر نیز با اختلاف بسیار جزئی در پس این دو رقیب در بازار دست دوم ایران در دسترس هستند. اما بزرگ‌ترین مشکل این رقبا، طول عمر سه تا چهار سال آخرین نمونه‌های وارداتی و کارکرد قابل توجه آن‌ها است. لازم به تاکید نیست که با وجود تحریم‌ها و دشواری تامین قطعات و خدمات پس از فروش، تملک این دست خودروها به نوعی ریسک به حساب می‌آید.

جدا از همه این نگرانی‌ها باید به اختلاف چشمگیر سطح آپشن‌های رفاهی و ایمنی و اختلاف عملکرد فنی رقبای وارداتی با تیگو 8 پرو نیز اشاره کرد که البته آخرین فاکتورهایی به حساب می‌آیند که مشتری این کلاس از خودروها باید به آن فکر کند.

بدنه تیگو 8 پرو
ایمنی تیگو 8 پرو

سخن نهایی

تیگو 8 پرو در بازار امروز کشور قیمت فروش قابل توجهی دارد، اما پیش از آن که از این قیمت انتقادی به عمل آید، ابتدا لازم است تا با مجموعه ویژگی‌های دریافتی، در ازای مبلغ پرداختی در این خودرو آشنا شد. به جرات می‌توان ادعا کرد که تیگو 8 پرو پیشرفته‌ترین، مدرن‌ترین و لوکس‌ترین گزینه مونتاژی و صفر کیلومتر بازار کشور است که در این مقطع رقیبی ندارد.

ارائه این سطح از ویژگی‌های فنی، رفاهی و ایمنی می‌تواند منجر به تکاپو رقبا، جنبش بازار خودروهای مونتاژی لوکس و سوق مشتریان بازار دست دوم‌های وارداتی به سوی مونتاژی‌های مدرن و پرآپشن روز شود. در نتیجه جای تعجب نخواهد داشت که این خودرو از تمامی رقبای فعلی خود در بازار کشور گران‌تر باشد.

نویسنده هیئت تحریریه ۷۷۷

هر گونه نقل مطلب از هر قسمت این سایت بدون اجازه کتبی از مدیریت سایت ممنوع می باشد.

ام+وی+ام+X۵۵+پرو+مدیران+خودرو؛+مشخصات+فنی،+امکانات،+قیمت

ام وی ام X55 پرو مدیران خودرو؛ مشخصات فنی و امکانات

شرکت مدیران خودرو که بنیان فعالیت‌های خود را بر عرضه محصولات چری به بازار کشورمان قرار داده، حالا یکی دیگر از کراس اوورهای این کمپانی چینی را با نام ام وی ام ایکس ۵۵ پرو به فهرست تولیدات خود اضافه کرده است. در ادامه به بررسی مشخصات فنی ام وی ام X۵۵ پرو پرداخته و امکانات این مدل به همراه قیمت و تغییرات آن نسبت به نسخه قبلی را شرح خواهیم داد.

 مدیران­ خودرو و مسئولان شرکت چری قصد ندارند به این راحتی بازار X55 را به حریفان آن واگذار کنند؛ پس با وارد کردن نسخه جدید موسوم به ایکس ۵۵ پرو به میدان، برای رقیبان خط و نشانی پررنگ‌تر کشیده‌اند.

2

قرار است این محصول تقریبا جدید در سال ۱۴۰۱ جا پای مدل قبلی بگذارد و با توجه ‌به تغییرات مثبتی که روی آن صورت‌گرفته است، گمان می‌رود شرایط بهتری را در بازار ایران تجربه کند.

مشخصات فنی ام وی ام ایکس ۵۵ پرو

ام وی ام X55 پرو از همان موتور ۱.۵ لیتری توربو شارژ قبل استفاده می‌کند با این تفاوت که قدرت آن از ۱۴۷ به ۱۵۶ اسب بخار افزایش پیدا کرده است. همچنین بیشترین گشتاور حاصل از این موتور نیز از ۲۱۰ به ۲۳۰ نیوتن متر ارتقا یافته است. باید بدانید که این پیشرانه علاوه بر حضور در دیگر محصولات مدیران خودرو، روی فیدلیتی بهمن موتور نیز حضور دارد.

3

اما جعبه دنده ام وی ام X55 pro در مقایسه با مدل پیشین این خودرو به‌کلی عوض شده و حالا یک گیربکس ۹ سرعته CVT جای جعبه دنده ۶ سرعته دو کلاچه قبلی را گرفته است. این جعبه دنده در حال حاضر روی چری آریزو ۶ و ام وی ام X22 پرو نیز حضور دارد و در آینده چری تیگو ۷ پرو نیز از آن استفاده خواهد کرد.

4

ضمنا گرچه در کاتالوگ رسمی این محصول به طور مستقیم حرفی از شتاب صفر تا صد زده نشده اما با توجه ‌به میزان توان موتور و نسبت آن با وزن خودرو، احتمالا شتاب صفر تا صد ام وی ام ایکس ۵۵ پرو چیزی حدود ۱۱ تا ۱۱/۵ ثانیه خواهد بود. همچنین میانگین مصرف سوخت ترکیبی ام وی ام ایکس ۵۵ پرو نیز کمتر از ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر برآورد می‌شود.

جدول مشخصات فنی ام وی ام X55 پرو

5

امکانات رفاهی و ایمنی

نسخه جدید ام وی ام ایکس ۵۵ ضمن تغییر سبک طراحی داخلی خود (مشابه چری تیگو ۷ پرو)، از یک نمایشگر لمسی بزرگ 25/10 اینچی به همراه ترمز پارک برقی، اهرم تعویض دنده الکتریکی و اتو‌هلد نیز بهره‌مند شده است. در ادامه به فهرست کامل آپشن‌های ام وی ام X55 پرو اشاره کرده‌ایم:

6

تودوزی چرمی، سانروف دو‌حالته برقی، صفحه کلاستر یا همان پشت آمپر تمام دیجیتال ۷ اینچی، دوربین عقب داینامیک، سنسور پارک عقب، کروز کنترل، نورپردازی داخلی هفت رنگ، دو حالت رانندگی اکو و اسپرت، مالتی مدیا لمسی ۱۰.۲۵ اینچی، چهار عدد پورت USB (دو عدد در جلو، یک عدد در عقب و یک عدد روی پایه آینه وسط)، سیستم پایش فشار باد تایرها TPMS، کامپیوتر سفری، باز و بسته شدن و تنظیم آینه‌های جانبی به‌صورت برقی، اتولایت، چراغ‌های جلو و عقب ال‌ای‌دی، ترمز پارک برقی اتو هلد، ترمز ضد قفل ABS و EBD، سیستم­های کنترل کشش و پایداری، ترمز کمکی، کیسه‌های هوای جلو و جانبی جلو، تنظیم برقی صندلی راننده به همراه تنظیم گودی کمر، ۶ بلندگو، گرمکن صندلی‌های جلو، ورود و استارت بدون کلید، تهویه اتوماتیک با پنل کنترل لمسی و… .

7

بررسی طراحی ایکس۵۵ پرو و تفاوت‌های آن نسبت به مدل قبلی

ام وی ام ایکس ۵۵ جدید از لحاظ ظاهری در بخش‌هایی مثل جلوپنجره، سپر جلو، گرافیک چراغ‌های عقب و دیفیوزر عقب، دچار تغییرات نسبتا جزئی شده و ظاهری بهتر از گذشته را به نمایش می‌گذارد. اضافه شدن نوارهای قرمز رنگ به نواحی زیر بدنه، استایلی جذاب و اسپرت‌تر برای این کراس اوور خانوادگی رقم‌ زده است که در مجموع می‌تواند زیبایی بیشتری نسبت به مدل قبلی پدید بیاورد.

8

 اما نمای داخل محصول جدید مدیران خودرو به طور کامل تغییر کرده و می‌توان گفت از همان داشبورد چری تیگو ۷ پرو در این محصول استفاده شده است که طراحی نسبتا به‌روز، ساده و البته دلنشین‌تری را در مقایسه با گذشته به معرض دید می‌گذارد. این سبک طراحی داخلی قطعا حس دلنشین‌تری را برای کاربران این خودرو به وجود خواهد آورد.

9

فاصله بین محورهای ام وی ام ایکس ۵۵ پرو حدود ۲۶۱۰ میلیمتر است که در نتیجه باید گفت فضای داخل آن نسبت به کراس اوورهای بزرگ‌تر کمی محدود خواهد بود؛ به‌ویژه ردیف عقب برای سرنشینان بلندقد می‌تواند اندکی تنگ به نظر برسد. کیفیت متریال به‌کار رفته و جنس پلاستیک‌های موجود، قابل‌قبول است و از روکش‌های چرم مصنوعی نسبتا باکیفیت برای رودوزی صندلی‌ها و داشبورد استفاده شده است.

ام وی ام X۵۵ پرو مدیران خودرو؛ مشخصات فنی، امکانات، قیمت

در مجموع باید گفت که نمای داخلی این محصول در مقایسه با قبل روندی رو به رشد و مثبت را طی کرده که قطعا موجب ارتقای جذابیت آن خواهد شد.

ام وی ام X۵۵ پرو مدیران خودرو؛ مشخصات فنی، امکانات، قیمت

منبع: وبسایت اقتصاد آنلاین

چری آریزو 8_1

تصاویر رسمی آریزو 8 توسط شرکت چری منتشر شد

تقریباً چند هفته پیش بود که تصاویر سدان جدید شرکت چری با پوشش کامل در فضای مجازی منتشر شد. اکنون تصاویر بدون استتار این سدان پرچم‌دار شرکت چری منتشر شد و احتمالاً نام آن آریزو 8 است. در بازار چین چری آریزو 8 سدان پرچم‌دار شرکت چری خواهد بود و از نظر شرکت چری، آریزو 8 رقیب خودروهایی همچون نیسان آلتیما، تویوتا کمری، هوندا اکورد، فولکس‌واگن پاسات، هیوندای سوناتا و کیا K5 خواهد بود.

 

طول این سدان در حدود 4.8 متر است و بر روی پلتفرم محرک جلو چری ساخته ‌شده است. زبان طراحی جدید شرکت چری در این سدان مشاهده می‌شود، بنابراین گرافیک و فرم چراغ‌های جلو، جلوپنجره خیلی بزرگ و چراغ عقب آریزو 8 همانند خودرو کراس‌اوور جدید شرکت چری یعنی تیگو 8 جدید است.

برای نمای عقب و جلوی آریزو 8 همانند پروژه آریزو 5 پلاس دو پیش‌طرح در نظر گرفته ‌شده است. در نمای عقب پیش‌طرح اول خروجی‌های اگزوز دایره‌ای شکل خواهند بود و در نمای عقب پیش‌طرح دوم خروجی‌های اگزوز مستطیلی شکل خواهند بود.

چری آریزو 8_2

در نمای داخلی آریزو 8 همانند تیگو 8 دارای دو صفحه‌نمایش است که سایز هر کدام از آن‌ها 12.3 اینچ است. امکانات دیگر چری آریزو 8 عبارت‌اند از نمایشگر سربالا یا همان HUD با شبیه‌سازی مجازی واقعیت، پوشش چرم با قطعات تزئینی چوبی، 10 کیسه هوای ایمنی، صندلی‌های برقی با کلیدهای کنترلی روی درب‌ها و حافظه همچون محصولات شرکت مرسدس بنز، دوربین روی ستون کنار راننده برای تشخیص صورت راننده و کنترل وضعیت خستگی راننده و سامانه پارک خودکار.

چری آریزو 8_3

تاکنون مشخصات و اطلاعات تکمیلی بیشتری از آریزو 8 ارائه نشده است ولیکن بر اساس اطلاعات اولیه آریزو 8 معمولی با موتور بنزینی 1.6 لیتری توربو با پاشش مستقیم سوخت به درون سیلندرها با حداکثر گشتاور 290 نیوتن‌برمتر و آریزو 8 اسپرت با موتور بنزینی 2.0 لیتری توربو با پاشش مستقیم سوخت به درون سیلندرها با حداکثر گشتاور 390 نیوتن‌برمتر عرضه خواهد شد. قرار بود آریزو 8 رسماً در نمایشگاه خودرو پکن معرفی شود ولی به دلیل موج جدید بیماری کرونا در چین آریزو 8 رسماً معرفی نشد و به همین دلیل چری آریزو 8 در ماه‌های آینده در مراسمی خاص معرفی خواهد شد.

منبع: سایت خبری خودرو بانک

آریزو 5 برقی

آریزو 5 برقی مدیران خودرو به زودی رونمایی می‌شود

شرکت مدیران خودرو به عنوان بزرگ‌ترین سازنده خودرو در بخش خصوصی در نظر دارد تا به زودی خودروی آریزو 5 برقی خود را رونمایی کند. بر طبق گفته مسئولان این شرکت هم اکنون خط تولید این محصول راه افتاده و اولین سری محصولات تولیدی از خط خارج شده و مورد تست قرار گرفته و به زودی تعداد بیشتری خودروی آریزو 5 برقی از این خط خارج خواهد شد.

تولید خودروهای برقی در کشور این روزها مورد توجه قرار گرفته و برخی تولید کنندگان بزرگ خودرو در کشور برنامه تولید این گونه از خودروها را در سر دارند. به نظر می‌رسد شرکت مدیران خودرو در این امر پیش قدم بوده و با ارائه مدل برقی سدان محبوب خود (آریزو 5)، اولین خط تولید انبوه خودروهای برقی را راه اندازی و بهره برداری کند.

علاوه بر این، مدیران خودرو در پی مذاکره و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای تولید گسترده خودروهای برقی است. شایان ذکر است که شرکت خودروسازی چری به عنوان شریک تجاری شرکت مدیران خودرو به لحاظ تکنولوژی و توانمندی تولید خودروهای برقی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و در سال 2021 در بازار پر رقابت چین که تمام تولید کنندگان چینی و خارجی سرمایه گذاری عظیمی بر روی خودروهای برقی انجام داده‌اند توانست در جایگاه چهارم پر فروش‌ترین برند برقی قرار بگیرد.

منبع: پایگاه خبری اتومبیل فارسی

کمپین بازدید پیش از سفر نوروز محصولات مدیران خودرو

شرکت مدیران خودرو امسال از ۱۸ بهمن تا ۵ اسفند برنامه گسترده و ویژه‌ای را برای کمپین پیش از نوروز خود در نظر گرفته است که شامل بازدید رایگان خودرو و ۵۰درصد تخفیف در اجرت و ۲۰درصد تخفیف در قطعات است که می‌تواند فرصتی فوق‌العاده و خدماتی جذاب برای مالکان محصولات شرکت مدیران خودرو باشد. خدمات فوق در کلیه نمایندگی‌های مجاز خدمات پس از فروش شرکت مدیران خودرو صورت خواهد گرفت و لیست جزئیات آن در سایت این شرکت قابل مشاهده است. بازدید از سیستم بخاری، کولر، روغن موتور، لاستیک‌ها و روشنایی از جمله خدمات این طرح است.

بازدید فنی رایگان خودرو شامل

عیب یابی با دستگاه

بررسی عملکرد سیستم بخاری و کولر

بازدید سطح روغن موتور

بازدید سطح مایع خنک کننده (ضدیخ)

بررسی وضعیت ترمز دستی

بازدید لوله ها و اتصالات و نشتی مایعات و روانکارها

بازدید عملکردسیستم روشنایی

بررسی وضعیت لاستیک ها

بررسی سوابق خودرو و تعویض موارد مصرفی معوق

بررسی عملکرد سیستم شارژ

بررسی عملکرد سیستم برف پاک کن و شیشه شوی

بازدید سطح روغن هیدرولیک فرمان

بازدید لنت ها و دیسک ترمز جلو و عقب

بازدید سطح روغن ترمز

بازدید تسمه ها

بازدید سیستم اگزوز

تنظیم باد

20% تخفیف قطعات مصرفی50% تخفیف اجرت تعویض قطعات

روغن موتور

فیلتر اتاق

لنت عقب

روغن هیدرولیک فرمان

فیلتر روغن

فیلتر بنزین

روغن گیربکس

ضدیخ

فیلتر هوا

لنت جلو

روغن ترمز

18 بهمن لغایت 5 اسفند

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شعب نمایندگی مدیران خودرو 777 در تهران و کرج تماس حاصل فرمایید.

 

تیگو 8 پرو

مراسم ویژه معرفی تیگو 8 پرو توسط مدیران خودرو 777

مراسم ویژه معرفی خودرو فونیکس تیگو 8 پرو برای مشتریان توسط نمایندگی مدیران خودرو 777 در محل دفتر مرکزی شرکت ایرانیان خودرو برگزار شد.
شما می توانید برای کسب اطلاعات فنی و آپشن ها و تکنولوژی های به کار رفته در این خودرو وارد لینک https://mvmchery.com/fownix-tiggo8pro/ شوید یا با شعب مدیران خودرو 777 در تهران و کرج تماس بگیرید.

تیگو 8 پرو
تیگو 8 پرو
فونیکس تیگو 8 پرو

فونیکس تیگو ۸ پرو با استقبال ایرانی ها روبرو شد