طراحی نقشی اساسی و حیاتی در صنعت خودرو دارد. خودروسازان چینی این پیام را به خوبی دریافت کرده‌اند و به همین خاطر از طراحان و کمپانی‌های بااستعداد اروپایی برای طراحی محصولات خود استفاده می‌کنند. از جمله‌ی این خودروسازان می‌توان به چری اشاره کرد.


چری که یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان کشور چین می‌باشد طراح باسابقه مزدا آقای کوین رایس را به استخدام خود درآورده است. رایس کار خود را حدود یک ماه پیش در چری آغاز کرده است.


این طراح با سابقه برای اوپل، ایتال دیزاین و BMW کار کرده و در طراحی ظاهری خودروهای ب‌ام‌و سری 1، 2، 3 و 4 نقش داشته است؛ اما اصلی‌ترین سابقه کار رایس به مزدا مربوط می‌شود که در ابتدا به عنوان طراح ارشد و سپس به عنوان مدیرکل استودیوی طراحی این برند در اروپا منصوب می‌شود. رایس در سمت جدید خود به شکل‌گیری MX-5، CX-3 و کانسپت هایی همچون RX ویژن و ویژن کوپه کمک کرده است. کانسپت ویژن کوپه توانسته بود عنوان زیباترین خودروی مفهومی سال را نیز به دست آورد.

رایس که در دانشگاه کاونتری تحصیل کرده مزدا را در ماه آگوست ترک کرد و البته هیچ خبری از مقصد بعدی او منتشر نشد اما بیانیه‌ی خبری منتشر شده تأیید کرد که مقصد جدیدش کمپانی چری و برند جدید اکسید است. او در شغل جدید خود به عنوان معاون جهانی بخش طراحی این خودروساز مشغول شده و در مرکز تحقیق و توسعه جدید چری در رانهایم انجام‌وظیفه می‌کند.


این مدیر با سابقه درباره سمت جدید خود گفته است:

برخلاف آنچه که برخی از مردم باور دارند، وضعیت فعلی من یکی از جذاب‌ترین شرایط در کل حرفه‌ی من بوده و انرژی فوق‌العاده‌ای از چینی‌ها می‌گیرم. اوضاع به سرعت پیش می‌رود به گونه‌ای که بهترین طراحان نیز با چالش روبرو بوده و تلاش می‌کنند جهت‌گیری طراحی خودرو در آینده را پیش‌بینی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *