مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: هیچ یک از تاکسی های اینترنتی حمل و نقلی مجوز تردد بین شهری را ندارد و تردد خارج از شهر‌های آن‌ها تخلف و غیرقانونی است.

آقای داریوش باقرجوان افزود: فعالیت در بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای مستلزم رعایت قوانین و مقرراتی است که پیشتر ازجانب سازمان راهداری ابلاغ شده و اصل مهم آن ایمنی مسافران است.

وی اضافه کرد: این سازمان به هیچ وجه مخالف فعالیت تاکسی اینترنتی نیست، اما حتما باید فعالان این بازارگاه‌ها با شرایط اعلام شده و دریافت مجوز‌های لازم فعالیت کنند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری افزود: به همین دلیل در لایحه‌ای که به دادستان کل کشور و معاون قضایی دادستانی اعلام شد هرگونه فعالیت در چارچوب حمل و نقل عمومی جاده‌ای در تاکسی اینترنتی باید دارای مجوز از این سازمان باشد و به همین دلیل دستور برخورد با تاکسی های اینترنتی بدون مجوز را صادر کردند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ بازارگاهی مجوز فعالیت بین جاده‌ای را دریافت نکرده اند و فعالیت آن‌ها به هیچ وجه مورد تایید ما نیست افزود: رانندگان زیرمجموعه شرکت‌ها هستند بنابراین هنگامی که بازارگاه‌ها یا هر فعالیت مجازی دیگر که بتواند ضوابط را احصا کند رانندگان هم شرایط را کسب کرده اند.

باقرجوان همچنین درخصوص طرح این سازمان برای اصلاح اپلیکیشن‌ها گفت: بخشنامه فعالیت درب به درب وسایل حمل و نقل عمومی در سازمان راهداری تهیه شده و در آستانه ابلاغ است و شرکت‌ها می‌توانند در این چارچوب‏ فعالیت جدیدی را شکل داده و یا اپلیکیشن خود را بروزرسانی کنند.

منبع :ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *