چری


چری برند جدید را بنام Jetour تأسیس کرده و به‌تازگی اولین تصاویر رسمی از نخستین محصول آن‌را منتشر کرده است. این خودرو که کراس‌اووری بنام X70، نخستین محصول برند تازه تأسیس Jetour محسوب می‌شود اما مطمئناً آخرین محصول آن نیست. این شرکت در سال جاری کراس‌اوور بزرگ‌تری بنام X90 را هم معرفی خواهد کرد درحالی‌که برنامهٔ ساخت نسخهٔ الکتریکی X70 را هم دارد. جتور در سال 2019 نیز ام‌پی‌وی‌های V60، V70 و V90 را معرفی خواهد کرد. گروه خودروسازی چری هم‌اکنون برندهای چری، کوین و کوروس را در اختیار دارد و فعلاً مشخص نیست که موقعیت برند جدید جتور نسبت به این برندها چگونه خواهد بود.

جتور X70 که کراس‌اووری سه ردیفه است، در دو نسخهٔ پایه و S به بازار عرضه خواهد شد. البته X70 S نسخه‌ای اسپرت نیست بلکه نمونه‌ای لوکس محسوب می‌شود. طول، عرض و ارتفاع این کراس‌اوور چینی که ظرفیت حمل هفت نفر را دارد به ترتیب برابر است با 4.72 متر، 1.90 متر و 1.69 متر درحالی‌که فاصلهٔ محوری آن 2.74 متر بود و 1560 کیلوگرم هم وزن دارد. X70 به یک پیشرانهٔ 1.5 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ مجهز است که 150 اسب بخار قدرت و 210 نیوتن متر گشتاور دارد. این پیشرانه در کنار یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک قرار گرفته که نیرو را به چرخ‌های جلو می‌رساند.

مدل‌های معمولی و S در ظاهر هیچ تفاوتی باهم ندارند اما داخل آن‌ها بسیار با یکدیگر متفاوت است. نسخهٔ معمولی مجهز به صفحه آمپر نیمه دیجیتال، نیمه آنالوگ و یک نمایشگر بزرگ است که به‌صورت یکپارچه در میانهٔ داشبورد تعبیه شده است. مدل S اما داشبوردی کاملاً متفاوت داشته و از صفحه آمپری تمام دیجیتالی و نمایشگر مرکزی مستقل برخوردار است. البته این نمایشگر مرکزی، بزرگ‌تر از نمایشگر نسخهٔ معمولی به نظر نمی‌رسد اما مطمئناً بیشتر جلب‌توجه می‌کند. علاوه بر این، کنسول مرکزی این دو مدل هم کاملاً با یکدیگر متفاوت است.


بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *